АНТИТЕК - Материјали за анализа на проток на Латарл & Опрема за производство на страничен проток

Секач за лента за страничен проток

За производство на ленти за тестирање на страничен проток
страничен проток-лента-секач

Секач за лента за страничен проток

Кат.Бр .: LFST0007
димензија
530mm * 450mm * 300mm
Тежина: 50kg
Забрза: 450 парчиња/мин
Прецизност: ± 0.05 мм

Што е секач на ленти со страничен проток?

на секач на ленти со страничен проток е опрема за производство на тест лента за страничен проток или развој. Тоа е автоматски ротационен лизгач за производство на тест -ленти во ленти за анализа на страничен проток IVD. Исто така, именувајте како Гилотина машина за брзо тестирање со ленти, широко се користи во производството на анализа на страничен проток и собранието за тест лента за страничен проток.

Видови машина за сечење на странични ленти

Обично постојат три вида на странична струја за сечење ленти
1. Програмибилен нож за сечење стрип
2. Секач на ленти со мала брзина
3. Секач на ленти со голема брзина

Кои се карактеристиките на секачот за странични протоци AntiTeck LFST0007?

1. Програмибилно смолкнување
2 Голема брзина
3. Максимално 450 ленти во минута сечење
4. Лесно за прилагодување на ширината и брзината на сечење
5. Екран на допир

Параметри на машина за латерален проток AntiTeck LFST0007

моделLFST0007
КонтролерСаладин
Меморија Интегрирани
Брзина на сечење450 вртежи во минута
Брзина на хранење0 - 1300мм / минута
Прецизност± 0.05mm
Ширина на сечење100mm
Дебелина на сечење1.5mm
димензија530mm * 450mm * 300mm
Тежина50kg
Моќ0.65KVA
НапојувањеAC220V/50, 60Hz

Брендови на секач на ленти со страничен проток

1. Биодот
2. Кинематичка автоматизација
3. АнтиТек животни науки

Преглед AntiTeck LFST0007 страничен секач на ленти за проток

машина за сечење тест ленти
тест-лента-секач
Рапид-тест-лента-гилотина-секач
примерок-подлога-лента-секач

Како да инсталирате машина за сечење на странични протоци

Како да се користи машина за сечење на странични текови?

1. Вклучете го секачот за странични текови
2. Прилагодете ја ширината на сечењето на лентата
3. Прилагодете ја брзината на сечење
4. Прилагодете ја точната позиција на несечениот лист
5. Вметнете несечен лист во секачот на ленти
6. Притиснете го синото копче за да започнете со сечење
7. Притиснете го црвеното копче за запирање на сечењето

Поставете нарачка за секач на ленти со страничен проток

Ве молиме контактирајте го нашиот претставник за продажба преку е -пошта  info@antiteck.com
Или пополнете го формуларот подолу:
Скопје Фејсбук Pinterest YouTube RSS Твитер Instagram Фејсбук-празно РСС-празно поврзано-празно Pinterest YouTube Твитер Instagram
Ние користиме колачиња со цел да ви го дадеме најдоброто можно искуство на нашата веб-страница. Продолжувајќи да ја користите оваа страница, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
прифати